Yaşamak Var Olmak Değildir

Behruz Huseyinzade tarafılan yazılan, Türkiye’de baskısı yapılan üçüncü kitabıdır.

Okültist yazar Behruz Huseyinzade’nin, en çok ses getiren kitaplarından, metafizik ile teknoloji, matrix ile spiritualizm arasında gidip geleceğiniz, derin bir bilgi ve sorgulama sunan 3. Kitabı

“ Rüyadan uyandıktan sonra uyandığınıza olan inancınız, size uyandığınız sabahların da rüya olduğunu gösteren gerçeklere kadardır. Rüyadan uyandığında yeni bir rüyaya uyandığını, gerçeklere uyanıncaya kadar fark edemezsin. Gerçekleri söylemenin acı verici tarafları vardır çünkü onlar yaşam tiyatrosundaki canlılık figüranları kadar gülünç değildir. Üzerinde yaşam sürdüğünüz dünya diye adlandırdığınız plan sadece insan ırkına ait değildir. Madde evrenlerinde doğmuş olan bir bilinç, daha önce birçok madde evrenlerden geçmiş bulunuyor. Sonsuz olarak bilinen madde evrenini tamamladıktan sonra bilinç, başka evrenlerde de sonsuzluk içinde doğacak var olmayı sürdürecektir. Birkaç damla azoth, biraz mavi kan, küçük bir elektrik akımı ve sesler…”

“ Her çocuk rüyadan aynı şekilde uyanmaz, uyanış farklı şekillerde ve farklı derecelerde olur. Bir zaman kendi kendinize olan sessiz konuşmalarınız delilik diye sizin tarafınızdan terk edildi, ıssız topraklar üzerinde kendinizden kaçışınız sizlere sadece güneşin ışıklarıyla oluşan birbirinin tekrarı olan sabahları doğurmaktadır. Artık tekrarlara doğmamanın zamanı gelmedi mi?”

“ Var olmak sadece nefes almak ve yaşamak değildir,

Beyin sadece algılamak ve iletişim kurmak için değildir,

Var olmak yaratmak demektir,

Yaşayarak yaratamıyorsanız onlar sizi yaratarak yok etmektedir,

Yaratmadan yaşamak bir başka var oluş şekli için yok olmaktır. "